Datum/Tijd
Date(s) - 24/07/2024 - 28/07/2024
Hele dag
Categorieën
Summer School Landschap langs het IJ
In deze creatieve workshop in Amsterdam aan het IJ gaan we het landschap op verschillende manieren bekijken en weergeven mbv tekenen, collage, schilderen en/of fotografie. We gaan experimenteren met materialen, compositie, structuren, kleur. Je kan vijf dagen de tijd nemen voor je eigen ontwikkeling en je belemmeringen aangaan. Dat gaat een serie beelden of een workbook / miniature book en in ieder geval een proces voor jezelf opleveren. Zelfs een expo is een optie.
In Amsterdam en langs het IJ zijn het voornamelijk cultuur / urban landschappen architectuur, water, groen. We gaan ontdekken welke verschillende kleuren er in het landschap te vinden zijn, de gelaagdheid en mate van abstractie waar je het mee weer wilt geven. En welke verhalen je wil vertellen met je beelden.
Ik help je met opstarten, reik je referenties en technieken aan en geef je enkele keren feedback op je resultaten. We werken in een kleine groep waarin je de hoeveelheid feedback en input zelf kan bepalen. Ik geef korte instructie ter inspiratie en uitleg aan begin van aan elke workshop – 2x per dag.
24-28 juli 2024
start wo. 24 juli 2024
totaal 5 dagen – op zondag / dag 5 is ’s middags de evaluatie / eindpresentatie
workshops / activiteiten elke dag van 9.00 -12.00 en ±14.00-17.00
tussen de middag lunch (maar doorwerken mag), de avonden kan je natuurlijk ook gebruiken
buiten locaties:
diverse plekken langs het IJ zoals NDSM werf, Java eiland, IJburg
€175,-
kosten: €175,- workshops/lessen/activiteiten (voor mensen met minder geld is korting mogelijk)
niet inbegrepen: reis, fietshuur, eten/drinken, overnachtingen in Amsterdam als je van buiten komt
binnen locatie
een deel ben je misschien aan het werk in de studio van imageLab. Dat is afhankelijk van het weer, de technieken die je gebruikt / oefent en jouw voorkeur waar je het beste kan werken.
docent / begeleider
Paul Struijk
dagschema
aankomst / intake 9.00 op dag 1, daarna start workshop om 10.00
dag 1 maken/prepareren achtergronden + underpainting, tekenen / schtesen bv met houtskool, werken met licht-donker, lijnenspel, compositie, kadrering
dag 2 opzet eerste landschap met medium dat jij wilt, compositie met schetsen of foto’s, texturen, collage en schilderen schaduw-licht kleurverschil (en opzetten landschap in bv. doodverf of “eigenzinnige” kleur)
dag 3 afmaken eerste landschap en start tweede etc, op zoek naar een landschap dat resoneert met jouw gevoel, meer abstractie
dag 4 maken landschappen 2 en 3 t/m details, combi acryl en krijt of printing technieken
dag 5 komt alles samen in je eindwerk, ’s middags presentatie en evaluatie
niveau
beginners tot gevorderden die goed hun eigen gang kunnen gaan. Je kan vanuit één discipline (medium) werken of multimedia
meenemen
voor fotografie: camera maar ook smartphone
voor tekenen: pen/potloden, houtskool of krijt (pastels) + mooi papier
voor schilderen: jouw kwasten en verf en papier, harde ondergrond voor onder je papier
Er zullen materialen zijn maar neem vooral je eigen dingen mee zodat je goed kan werken
aanbevolen
contact van te voren over je plannen in de workshop zoals: wat wil je, welk medium, wat wil je leren, wat je mee kan (gaat) nemen en wat niet
aantal deelnemers
3 – 6 personen
credits afbeeldingen
©Paul Struijk /PACO
Je ontvangt na aanmelding een bevestigingsmail en 7 dagen voor de workshop een mail met alle informatie.
vragen? mail workshops@imagelab.nl
Datum/Tijd | Evenement |
---|---|
15/02/2025 10:00 - 13:30 |
Straatfotografie |
aanmelden: